KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16034498
nr 1603 4498
Edgar Wallin
(1892-1963), Sverige
Oljemålning, Valhallavägen. Signerad, daterad - 45. Olja på pannå, 44x52 cm, yttermått inklusive ram: 54x66 cm
Edgar Wallin, svensk målare född i Stockholm 1892, död 1963 i Stockholm.
Utrop:
800 kr
Såld:
900 kr
måndag 4 mars 2024
kl 19:57:17
500 kr
600 kr
800 kr
Edgar Wallin
Läs mer om Edgar Wallin